Wilgotność powietrza w okresie jesienno-zimowym ze względu na ogrzewanie pomieszczeń powinna być w niskich wartościach. Grzejniki wysuszają powietrze na skutek jego ogrzewania. Jeśli wilgotność powietrza w pomieszczeniu podczas ogrzewania jest wysoka, może to świadczyć o wycieku wody i zalaniu pomieszczenia.
W okresie wiosenno-letnim zazwyczaj panuje na zewnątrz niska wilgotność powietrza. Wietrzenie pomieszczeń czyli wymiana powietrza skutkuje obniżaniem wilgotności powietrza w pomieszczeniu ze względu na dostarczenie suchego powietrza zewnątrz. Jeśli wilgotność powietrza w pomieszczeniu nie spada, a utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie, może to świadczyć o zalaniu na skutek wycieku wody.
Pomiar wilgotności konstrukcji drewnianych wykonujemy za pomocą miernika T3000. Pomiar w zależności od konstrukcji można wykonać powierzchownie oraz dogłębnie. Zawilgocone drewno prowadzi do rozwoju pleśni i gnicia.
Materiał ceramiczny jak np. pustak porotherm ze względu na swoją szklistość cechuję się niską nasiąkliwością. Niestety jak dojdzie do jego zawilgocenia również cechuję się niską oddawalnością wilgoci do otoczenia.
Wyroby gazobetonowe i silikat cechują się dużą nasiąkliwością. Materiały te chłoną wodę jak gąbką. Nie wielka ilość wody z wycieku może spowodować duże zawilgocenie materiału.
Pomiary wilgotności w otworze technologicznym wykonujemy w celu porównania wyników w trakcie osuszania. Wykonujemy pomiary przed rozpoczęciem osuszania, w trakcie osuszania i na koniec, aby udokumentować przebieg osuszania i zasadny czas osuszania.
Oprócz pomiarów materiałów warstw posadzkowych wykonujemy również pomiar wilgotności powietrza w warstwach posadzkowych. Dokumentacja wilgotności powietrza w warstwach posadzkowych w trakcie osuszania jest niezbędne do prawidłowej oceny stanu zawilgocenia i potwierdzenia zakończenia osuszania.
Aby zobrazować czy doszło do zalania warstw posadzkowych wykonujemy pomiary wilgotności przy dylatacji podłogi. W przypadku posiadania ubezpieczenia, pomiar ten jest niezbędny dla Ubezpieczyciela. Nasza firma posiada ogromne doświadczenie i już po oględzinach miejsca zalania jesteśmy w stanie stwierdzić czy doszło do zawilgocenia warstw posadzkowych.
©Osuszanie Radom. ©Osuszanie Białobrzegi. ©Osuszanie Zwoleń. ©Osuszanie Pionki. ©Osuszanie Kozienice. ©Osuszanie Iłża. ©Osuszanie Starachowice. ©Osuszanie Skarżysko Kamienna. ©Osuszanie Szydłowiec. ©Osuszanie Przysucha. ©Osuszanie Przytyk. ©Osuszanie Grójec. ©Osuszanie Warka. ©Osuszanie Jedlińsk. ©Osuszanie Jedlnia Letnisko. ©Osuszanie Skaryszew. ©Osuszanie Wierzbica. ©Osuszanie Orońsko. ©Osuszanie Lipsko. ©Osuszanie Kielce ©Osuszanie Warszawa ©Osuszanie Ostrowiec Świętokrzyski. ©Osuszanie Stalowa Wola. ©Osuszanie Piotrków Trybunalski. ©Osuszanie Tomaszów Mazowiecki
Po Wilgoci - osuszanie budynków po zalaniu.
Radom 26-610 ul. Aleksandra Tybla 8/47
Tel. 783-779-420
biuro@powilgoci.pl